Re-functioning monumental buildings
Anıtsal yapılarda tekrar fonksiyonlandırma
  1. Tez No: 43602
  2. Yazar: HATİCE PINAR FURTUN
  3. Danışmanlar: DR. ZUHAL ÖZCAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İç Mimari ve Dekorasyon, Interior Design and Decoration
  7. Yıl: 1995
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi
  10. Enstitü: Güzel Sanatlar Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 90
Özet
ÖZET ANITSAL YAPILARI TEKRAR FONKSIYONLANDIRMA H. Pınar Furtun îç mimari Bölümü Yüksek Lisans Tez Yöneticisi: Dr. Zuhal Özcan Ocak, 1995 Bu tez anıtsal yapıları tekrar fonksiyonlandırma hakkında yapılmış bir çalışmadır. Burdur'da“Kavaklı kilise”olarak bilinen bir yapının konferans merkezine dönüştürülmesi projesiyle desteklenmiştir. önceki bölümler, konu çalışmasîni desteklemek amacı ile tekrar fonksiyonlandîrma aktivitesini, kiliseleri ve konferans merkezlerini inceler. Burdur'daki Kavaklı kiliseye ait bir tekrar fonksiyonlandîrma projesi ve karşılaştırma listesi incelenmiştir. iv
Özet (Çeviri)
ABSTRACT RE-FUNCTIONING MONUMENTAL BUILDINGS H. Pınar Furtun M. F. A. in Interior Architecture and Environmental Design Supervisor: Dr. Zuhal özcan January, 1995 This thesis is a study on re-functioning monumental buildings. It is supported by a case study, which is a project of re-functioning a church called“Kavakli kilise”into a conference center. The previous chapters, analyze the re-functioning activity, churches and conference centers in order to support the case study. A re-functioning project on the church in Burdur and a comparison list is enclosed in the thesis. m