Kesirli fourier dönüşümü ve k-fonksiyonları
Fractional fourier transform and k-functions
- Tez No: 436267
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. CUMA BOLAT
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2016
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 52
Özet
Bu çalışma yedi bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde giriş kısmı, ikinci bölümde ise tez içerisinde ihtiyaç duyulan temel tanımlar verilmiştir. Üçüncü bölümde kesirli türev ve kesirli integralden bahsedilmiştir. Dördüncü bölümde kesirli Fourier dönüşümü ve konvolüsyon ele alınmıştır. Bunlarla ilgili bazı tanım ve teoremler verilmiştir. Beşinci bölümde ise k-kesirli integral ile ilgili tanım ve teoremlerden bahsedilmiştir. Altıncı bölümde k-Weyl kesirli integral tanımından ve konvolüsyon ile ilişkisinden bahsedip bazı teoremler verilmiştir. Son bölümde ise k-Riemann-Liouville kesirli integralleri, kesirli türevleri, Laplace dönüşümleri ve Fourier dönüşümleri için uygulamalar yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
This work consists of seven sections. At the first part the introduction and at the second part the basic definitions needed for the thesis are given. The third part talks about the fractional derivatives and fractional integrals. The fourth section tackles Fractional Fourier Fransform and convolution. Some definitions and theorems are given about them. In the fifth section, definitions and theorems that are related to k-fractional integral are mentioned. In the sixth chapter, k-Weyl fractional integral definition and its relation with the convolution are mentioned. And some teorems are given. At the final part, some applications are performed related to k-Riemann-Liouville fractional integrals, fractional derivatives, Laplace transforms and Fourier transforms.