Mükemmel bir hayat
A perfect life
  1. Tez No: 441226
  2. Yazar: YASEMİN DİLEK ÇEKİÇ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. GÜLSEREN YÜCEL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sahne ve Görüntü Sanatları, Performing and Visual Arts
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 57
Özet
Nida, varlıklı bir hayat sürmek ve bu hayatın getirdiği gücü elde edebilmek için zengin bir işadamıyla evlenmiştir. Kocasının sahip olduğu holdingte Genel Müdür olarak çalışan Nida, kocasından şiddet görmektedir. Ancak çevresindekilere mutlu ve güçlü bir kadın gibi görünmeye devam eder. Nida, kendisinin bu“mükemmel hayatı”na hayran olan ve içten içe hep öyle bir hayata sahip olmak isteyen asistanı Selin'e yol gösterme amacındayken, Selin'in ona ait bir raporu bulmasıyla kendi gerçeğiyle yüzleşmek durumunda kalacaktır.
Özet (Çeviri)
To have a wealthy life and the power that life brings, Nida married a rich businessman. Nida, who works for her husband's holding company, exposed to violence by him. However, she continues behaving as if she was strong and happy. While Nida is trying to guide her assistant Selin, who admires Nida's“perfect life”and always wants to have a life that Nida has, Nida will have to come up against her reality because of the fact that Selin finds a report which belongs to her.