Seviye 1
Level 1
  1. Tez No: 441321
  2. Yazar: YASİN NAR
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. ESİN BERKTAŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sahne ve Görüntü Sanatları, Performing and Visual Arts
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
  12. Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 39
Özet
Konsol oyunlarının artık çok farklı bir hal aldığı yakın gelecekte; oyuncular kafalarına bağladıkları kablolar vasıtası ile bir rüya hali gibi oyunun içerisine girmektedirler. Irmak oyun bağımlısı bir üniversite öğrencisidir. Artık geleceğini hiç düşünmeden sürekli oyun oynayıp kendisine zarar vermeye başlamıştır. Bu durumu düzeltmenin zamanı geldiğini söyleyen arkadaşının tavsiyesi ile oyun oynamayı bırakır ve bu zorlu süreci okulundan başarı ile mezun olarak tamamlar. Ancak Irmak daha sonra fark ettiği üzere bunların hiç birini aslında yapmamış, senaryosu oyun bağımlılığından kurtuluşu konu alan bir oyunun tanıtım versiyonunu oynamıştır.
Özet (Çeviri)
In the near future that the game consoles has develop to very different situtation; players able to entering in the game like dream, through cables. Irmak is game addicted university student. She is continuously playing console game without thinking her personal life, she is detrimenting herself. Irmak stopped playing games with a warn from her friend. He said to her that its time to end this addiction and finish her school. But this is also a demo version of another game whose scienario is based on the libertion from game addiction.