Genel sınır koşullu matris katsayılı sturm-liouville operatörleri
Matrix sturm-li̇ouvi̇lle operators with general boundary conditions
  1. Tez No: 441879
  2. Yazar: ÇAĞLAR SARIMAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. AHMET ALİ ÖÇAL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Matematik Eğitimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 45
Özet
Bu tezde, genel sınır koşullu matris katsayılı Sturm-Liouville operatörünün spektral analizi incelenmiştir. Bu operatörün Jost çözümü, Jost fonksiyonu ve bunların analitik ve asimptotik özellikleri öğrenilmiştir. Ayrıca bu operatörün özdeğerlerinin ve spektral tekilliklerinin yapısı detaylı olarak incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
In this thesis, the spectral analysis of matrix Sturm-Liouville operators with general boundary conditions was investigated. Jost solution and Jost function of this operator has been learned, analytic and asymptotic properties about this operator has been studied. Moreover, the structure of eigenvalues and spectral singularities was investigated in detail.