Mechanical and fracture properties of self-compacting concretes incorporating waste PVC powder
Atık PVC tozu ıceren öz sıkıstırma kendiliğinden yerleşen betonun mekanık özelliklerine
  1. Tez No: 444390
  2. Yazar: MAHAMMED ALHASSAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. MEHMET GESOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Gaziantep Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 82
Özet
İnşaat mühendisliği sanayi doğa ile uyum içinde projeleri yürütmek istiyor. Bu yapı uygulamalarında doğal kaynakların akıllıca kullanımı ile bir dereceye kadar elde edilir. günlük hayatta kullanılan plastik atık maddeler kendi ömrünü tamamlamak ya da gerekli kaybetti, onlar sürekli tüm dünyada çöplüklere atık maddelerin ilave edilir ve bunların bertaraf uygulanabilir ve çevre dostu bir çözüm gerekiyor. Atık plastik malzemeler nedeniyle hafifliği, elastikiyet, enerji emilimi, ses ve ısı yalıtım özelliklerine inşaat sektöründe gelecek vaat eden bir malzemedir. Bu doğal kaynakların daha verimli bir yaşam döngüsü sağlayan sadece beton üretiminde, atık plastik kullanımını teşvik değil, aynı zamanda sürdürülebilir gelişimine yol açan çevre korunmasına katkıda olmuştur. Bu tezde, deneysel bir çalışma PVC ile yapılan kendiliğinden yerleşen betonlar (SCC) beton kalitesi ve sertleşmiş karakteristiğini incelemek amacıyla gerçekleştirilmiştir. bunların karışımları, toplam altı (6) seti ile bir laboratuvar araştırması sabit bir su-çimento materyali olan biçimli ağ / 0.35 oranında ve / m3 520 kg toplam bağlayıcı içeriği, b. F sınıfı kül tüm karışımlarda toplam bağlayıcı içeriği% 20 olarak kullanıldı uçar. Polivinil klorür (PVC) 5 hacim, 10, 15, 20 ve% 25 çimento içeriğini değiştirmek için kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
For sustainability, civil engineering industry seeks to execute projects in harmony with nature. This is achieved to some extent by judicious use of natural resources in construction practices. When the plastic waste materials used in daily life complete their lifetime or lost their necessary, they are continuously added to the waste materials in the landfills all over the world and their disposal needs a viable and environmental friendly solution. This has encouraged the use of waste plastic in concrete production, which not only allows for a more efficient life cycle of natural resources but also contributes to environmental protection leading to sustainable development. In this thesis, an experimental study was carried out to investigate the quality of concrete and hardened characteristic of the self-compacting concretes (SCC) made with PVC. A laboratory investigation with a total 6(six) set of mixtures were proportioned having constant water–cementinous material (w/b) ratio of 0.35 and total binder content of 520 kg/m3. Class F fly ash was used as a 20% of total binder content in all mixtures. Polyvinyl-chloride (PVC) powder was employed to replace cement contents of 5, 10, 15, 20 and 25% by volume.