Bazı dizi uzayları üzerine
  1. Tez No: 45360
  2. Yazar: H.ASUMAN SAVAŞ
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. TÜNAY BİLGİN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 1995
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Yüzüncü Yıl Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 35
Özet
ÖZET Dört bölüm olarak hazırlanan bu çalışmanın birinci bölümünde daha sonraki bölümlerde kullanılacak olan bazı temel tanım ve teoremler verildi. İkinci bölümde bazı yeni dizi uzayları tanımlandı ve kapsam bağıntıları incelendi. Üçüncü bölümde Das JCuttner ve Nanda [ 2 ] nın / ve / uzaylarını / (p) ve / (p) uzaylarına genişlettiği gibi [w],w ve vv olarak tanımlanan yeni dizi uzayları [w(p)j,w (p) ve w (p) uzaylarına genişletildi. Dördüncü bölümde ise matris dönüşümü kullanılarak tanımlanan genelleştirilmiş mutlak hemen hemen toplanabilir dizi uzayları verildi.
Özet (Çeviri)
SUMMARY This thesis consists of four chapters. In the first chapter some fundamental definitions and theorems which will be used in the later chapters were given. In the second chapter some new sequence spaces were defined and some inclusions were examined. A £ In the third chapter the new sequence spaces [w ], w and w were extended to the spaces A ft lw (P) ]» w (P) and w (P) in the same way as Das, Kuttner and Nanda [ 2 ] extended the spaces / and / to / (p) and / (p). In the fourth chapter, generalised absolute almost summable sequences which are defined by using a matrix transformation were given. ui