Bir sağlık kuruluşunda süreç iyileştirme uygulaması
Process improvement application in a private healthcare service company
  1. Tez No: 454171
  2. Yazar: HARUN DUMANTEPE
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. FATMA SERAB ONURSAL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Hastaneler, Sağlık Kurumları Yönetimi, İşletme, Hospitals, Health Care Management, Business Administration
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Ticaret Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 102
Özet
Her geçen gün değişen dünyada müşterilerinin talep ve beklentilerini en üst seviyede karşılamak firmaların başarıya ulaşmak için en büyük amacı olmuştur. Bu amaçla olumlu yönde sürekli değişimi yakalamak, işletmeler için zorunlu hale gelmiş ve birbirleri arasında kıyasıya bir rekabet ortamı oluşturmuştur. Doğru yönetim sistemlerinin uygulanması, teknolojinin takibi, bilgiye hızlı ulaşım başarının sürdürülebilirliği bağlamında büyük önem taşımaktadır. Bekleme süreleri kısalmakta, üretim ve hizmet döngüsü artmakta, pazarda hızla yer almakta, kısa sürede çözümlere ulaşılmakta, kısacası verimlik arttırılarak maliyetler düşürülmektedir. Bilgiye hızlı ulaşım amacıyla geliştirilmekte olan yazılım programları farklı sektörlere ve farklı veri tabanlarına her saniye milyonlarca değişik veri girişi yapılmasına olanak sağlamaktadır. Hedef doğru analiz edilmiş, doğru süreçler sonucu elde edilmiş güvenilir verilerin veri tabanlarında saklanarak tam zamanında güvenilir, doğru bilgiyi üretebilmektir.
Özet (Çeviri)
It has been the ultimate goal of the corporations to meet the demand and expectations of their customers in today's changing world. In this respect, catching up with the dynamics of this change in positive way has become a must for the corporations and created an intense competitive environment. Application of correct management systems, follow up of technology and rapid access to information has high importance for the sustainability of the corporations' success. Decreased lead times, increased number of production and service cycles, easy access to markets and quicker solutions to problems results in decreasing costs with increased efficiencies. Software programs that are being developed to access information for different industries and databases enables millions of data entry in each second. The ultimate target is the analysis of this trusthworthy data gathered from right business processes to be stored safely in the databases and produce correct information needed at the reqired right time