İkinci türevlerinin mutlak değerleri kuazi-konveks olan fonksiyonlar için Hermite-Hadamard tipi eşitsizlikler
Inequalities of Hermite-Hadamard type for functions whose second derivatives absolute values are quasi-convex
- Tez No: 455579
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ERDAL ÜNLÜYOL
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2017
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ordu Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 43
Özet
Bu tez çalışması, beş bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, giriş ve literatür taraması, ikinci bölümde temel kavramlar anlatılmaktadır. Üçüncü bölümde literatürde var olan, ikinci türevinin mutlak değeri kuazi-konveks fonksiyonlar için Hermite-Hadamard tipli eşitsizlikler konusu ayrıntılı bir şekilde incelenmiştir. Dördüncü bölümde sonuçlar ve öneriler, son bölümde ise tezde kullanılan kaynaklar verilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis is consist of five chapters. In the first chapter, it is mentioned about the object of the thesis and previous studies in this area. In the second chapter, basic definitions and theorems that were used in thesis are given. In the third chapter, it is comprehensivly explained of inequalities of Hermite-Hadamard type for functions whose second derivatives absolute values are quasi-convex, which exist in the literature. In the fourth chapter, it is given some results and propositions and in the last chapter, it is given references.