Web tabanlı bir uyarlanabilir çevrimiçi öğrenme ortamının harmanlanmış öğretim modeline uygun olarak tasarlanması ve öğrenci başarısına etkisi
Designing of adaptable web based online learning context in confirmity with the collated teaching model and its effect on student's success
  1. Tez No: 456392
  2. Yazar: FATİH ÇAĞATAY BAZ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ERKAN TETİK
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Bilim ve Teknoloji, Eğitim ve Öğretim, Science and Technology, Education and Training
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Mustafa Kemal Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Enformatik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 123
Özet
Web tabanlı uyarlanabilir bir çevrimiçi öğrenme ortamının harmanlanmış öğrenme modeline uygun olarak tasarlanması ve öğrenci başarısına etkisi araştırılmıştır. Akademik başarı testine ait öntest ve sontest bulgularına, öğrenci beklenti anketinden elde edilen bulgulara ve ortam kullanımı sonrası öğrencilerle yapılan nitel görüşme raporlarına yönelik yapılan tartışmalara dayalı olarak ulaşılan sonuçlar ve bu sonuçlara yönelik önerilere yer verilmiştir.
Özet (Çeviri)
Web-based design can be adapted according to the blended learning model of an online learning environment and its effect on students' academic achievement was investigated. Academic achievement test pretest and posttest findings, student expectations of the results achieved on the basis of the discussions after the findings of the survey and media usage for qualitative interview report with students and some suggestions for these results.