Isis propaganda: Persuasive techniques in recruitment
İşe alımlarda ikna yöntemleri
  1. Tez No: 457546
  2. Yazar: DOAA MOHAMED İBRAHİM
  3. Danışmanlar: PROF. DR. MEHMET SAĞNAK HACIŞABANOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Radyo-Televizyon, Sahne ve Görüntü Sanatları, Radio and Television, Performing and Visual Arts
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 101
Özet
2014 yılında bu yana, İŞİD kendi trend medya farklı terörist grup, çekim teknikleri ile başlayarak, yönetmenlik ve kurgu, video aşağı ürkütücü cinayet, bu kanıtlanmış berbat bir yöntem yayma için terör yanı sıra şekillendirme grubu'nun“marka”ve hizmet alımına bir gösterge. Çok dikkat edilmelidir, cazip, rahatsiz eden ve kötü propaganda tarafından yayılır İŞİD, kim gerçekten deneyin sert daire kısır resimleri ve videoları, bunu monstrosities sundu.. İŞİD, üretim daha propaganda herhangi başka bir cihad, gruplar ve di̇kkati̇ acemi, garanti, gelişen ve mutlu bir toplum ve çaba normalleştirmek ve hatta büyülemek ömrü içinde İŞİD. Bu çalışmanın ikna stratejileri açıklanmıştır ve ardından İŞİD medya araçları olarak videolar ve online baskı medya analiz bakımından, bu aletler, batının genç erkekleri İŞİD'e katılmayı ikna etmek için kullanılmaktadır.
Özet (Çeviri)
Since 2014, ISIS created its own trend of media unlike any other terroristic group, starting from the shooting techniques, directing and editing of its videos down to gruesome killings, this has demonstrated an awful method for spreading terror as well as shaping the group's“brand”and serving as a recruiting instrument. Much attention is paid to the compelling, troubling and cruel propaganda spread by ISIS, who try really hard to circle vicious Images and videos of the monstrosities it submits. ISIS is producing more propaganda than any other jihadist groups, and focusing on attracting recruits with guarantees of a thriving and glad society and endeavor to normalize and even glamorize life inside ISIS. In this study persuasion strategies are explained first and then ISIS media tools as videos and online print media are analyzed in terms of the how these tools have the ability to convince young men of the west to join ISIS.