National reconciliation and political stability in Libya
Libyada ulusal uzlaşı ve politik istikrar
- Tez No: 459509
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. İSMAİL ŞAHİN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Uluslararası İlişkiler, International Relations
- Yıl: 2017
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Karabük Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Uluslararası Ekonomi Politikası Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 107
Özet
Uzlaşmanın başarısı, tartışmacıların bu uzlaşmaya ne kadar hazır oldukları ve başarılı olabilmeleri için negatif savaş sonrası yankıları ve intikamları gören ulusal kapsamlı bir çalışma ile ödül ve fedakarlıklara bağlı olduğunu görmekteyiz. Ülkenin siyasi ve ideolojik çatışmaları toplumsal barış, kalkınma, istikrar ve ulusal birlik üzerinde aşırı derecede etkili olmakta ve Kaddafi mirasını her seviyede gözden geçirmektedir.
Özet (Çeviri)
The success of reconciliation depends on how ready the disputants are to be involved in this reconciliation and provide compromise and sacrifices for its success with a national comprehensive work overlooking negative post –war repercussions and revenges, and to avoid the country any political or ideological conflicts which would have extreme influence on social peace, development, stability and national unity and to dispose of the GADAFI legacy on all levels.