Beden eğitimi ve spor yüksekokulu öğrencilerinin iletişim becerilerinin farklı değişkenler açısından incelenmesi (Balıkesir ili örneği)
Analizing the communication skills of physical education and sports vocational high school students in terms of distinct varieties (The example of the province of Balikesir)
  1. Tez No: 461098
  2. Yazar: HAMZA ALİ GÖKALP
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. AHMET HAKTAN SİVRİKAYA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Spor, Sports
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Balıkesir Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 83
Özet
Çalışmanın sonuçları Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda okuyan öğrencilerin iletişim becerisi düzeylerinin yüksek olduğunu ortaya çıkarmıştır. Çalışmaya dahil olan katılımcıların üniversitede öğrenim gördüğü bölümler, annelerinin özlük üveylik durumları, annelerinin yaşam durumları ve düzenli olarak spor yapıp yapmadıkları değişkenleri ile iletişim becerisi düzeyleri arasında anlamlı bir farklılık bulunmuştur. Ankette bulunan diğer değişkenler ile iletişim becerileri arasında ise anlamlı bir farklılık bulunmamıştır.
Özet (Çeviri)
Results of the study reveal that the communication skills of the students studying at the School of Physical Education and Sports are remarkably high. It is observed that the differences in the communication skills among students mostly stem from which university program they attended, whether they have own- or step-mothers, their living condition of the mothers and whether they are actively doing sports or not. On the other hand, it is observed that other parameters listed in the questionnaire have minor effects on the differences in their communication skills.