Görsel medya ve iletişim teknolojisinin güncel Türk resim sanatına etkileri
İmpact on the current Turkish art of visual media and communication technologies
- Tez No: 464791
- Danışmanlar: PROF. DR. ALAYBEY KAROĞLU
- Tez Türü: Sanatta Yeterlik
- Konular: Güzel Sanatlar, Fine Arts
- Yıl: 2014
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Güzel Sanatlar Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Resim Ana Sanat Dalı
- Sayfa Sayısı: 72
Özet
Bu çalışmada Türk Resim Sanatının varmış olduğu süreç doğrultusunda sosyal medya ve iletişim teknolojilerinin bu sürece etkileri irdelenmiştir. Küreselleşen Dünya'da günü yakalayan ve toplumsal ihtiyaçlarını kendi değerleriyle bütünleştiren sanatçıların eserlerine yansıttıkları biçim ve formlardaki değişimler görsel medya ve iletişim teknolojilerinin katkıları anlamında ele alınmıştır. Türkiye'deki güncel sanatın genel profili, sanatçıların üretimi ve iletişim teknolojisiyle bir araya gelişleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu profil, interaktif bir üretim ağını da ortaya koymaktadır. İletişim teknolojisinin baş döndürücü gelişimi, günümüz Türk Resim Sanatında önemli mesafeler elde edilmesine katkı sağlamaktadır.
Özet (Çeviri)
In this study, the process of Turkish Painting has been in line with the impact of social media and communication technologies, this process has been analyzed. In a globalizing world catch of the day and social needs of the works of the artists to integrate their values reflect the changes in their shape and form of visual media and communication technologies are discussed in terms of contributions. The overall profile of contemporary art in Turkey, the artists' production and communication technology emerges as a coming together. This profile also reveals an interactive production network. Dizzying development of communication technology, today's Turkish Art contributes to achieving significant progress on.