Sağlık kurumlarında iş sağlığı ve iş güvenliği, hasta bina sendromunun sağlık çalışanları üzerinde etkileri
Occupational health and safety effects on health workers in health institutions building syndrome patient
  1. Tez No: 465177
  2. Yazar: GÜLSÜM YAPRAK
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. HASAN SELÇUK SELEK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilim ve Teknoloji, Sağlık Kurumları Yönetimi, İstatistik, Science and Technology, Health Care Management, Statistics
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Hasan Kalyoncu Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İş Sağlığı ve Güvenliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 120
Özet
Bu çalışmanın konusu sağlık kurumlarında iş sağlığı ve iş güvenliğinin alt bileşenlerinden hasta bina sendromunun sağlık çalışanları üzerinde etkileridir. Çalışmanın amacı hasta bina ve hasta bina sendromunun kavramsal çerçevesinin oluşturulması, hasta bina sendromunun semptomları, sendromlarının değerlendirilmesi ve hasta bina sendromunun önüne geçilmesinin yanında sağlık kurumlarında iş sağlığı ve iş güvenliği kapsamında hasta bina sendromunun sağlık çalışanları üzerinde etkilerinin ortaya konulmasıdır. Çalışma literatür taramasının yanında sağlık çalışanları üzerinde yapılan anket çalışmasıyla desteklenmiştir.
Özet (Çeviri)
In this study, the subject of health care, occupational health and safety are the impact on health of employees, of the lower component sick building syndrome. The creation of a conceptual framework The aim of the sick building, and sick building syndrome, patients with symptoms of building syndrome, the syndrome of evaluation and sick building syndrome in health institutions In addition to preventing occupational health and sick building syndrome scope of job security is to demonstrate their impact on health care workers. A literature review of the feint was supported by the survey on the health of employees as well.