Orta büyüklükte bir konfeksiyon fabrikasında toplam kalite yönetimi uygulaması
  1. Tez No: 46761
  2. Yazar: TUĞRUL TAMTÜRK
  3. Danışmanlar: PROF.DR. ERHAN KIRTAY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Tekstil ve Tekstil Mühendisliği, Textile and Textile Engineering
  7. Yıl: 1995
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ege Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 124
Özet
Abstrakt Toplam Kalite Yönetimi, kalitenin bütün şirket çalışanlarının ve özellikle üst yönetimin sorumluluğu olduğunu savunan bir yönetim anlayışıdır İçerdiği felsefi kavram ve bilimsel metodlar günümüzde sanayide lider durumda olan kuruluşlar tarafından benimsenmekte ve uygulanmaktadır. Bu çalışmada, Toplam Kalite Yönetimi kavramsal olarak incelenmiş, bir konfeksiyon fabrikasında yapılan Toplam Kalite Yönetimi'nin uygulaması ve uygulama sonuçlarından yola çıkılarak geliştirilen bilimsel metodlar sunulmuştur. Abstract Total Quality Management is.a management concept which advocates that quality is the responsibility of whole company workers, especially at the highest level of management. Today, philosophic concepts and scientific methods that TQM contains are embraced and applied in industry by leading companies. In this study, Total Quality Management was examined conceptually, the Total Quality Management application that was established in a clothing factory and scientific methods that were devised from the TQM application results were presented.
Özet (Çeviri)