Botnet implementation over tor kind networks
Tor ağları üzerinde botnet uygulanımı
- Tez No: 467922
- Danışmanlar: DOÇ. DR. AHMET HASAN KOLTUKSUZ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2017
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Yaşar Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 67
Özet
Çalışmada, anonimlik sağlayan ağlar kullanılarak kurgulanan yeni bir sistem ortaya konmaktadır. The Onion Routing (Tor) ağları üzerinde çalışabilen gizli bir botnet mekanizmasının özgün bir uygulaması gerçekleştirilmiştir. Araştırma, Tor benzeri yapılarla alt ağlar oluşturmak ve botnet'lerin varlığını internetin kör noktalarına gizlemek üzerine odaklanmaktadır. Bunu yaparken, tez, ek bilgiler ve daha derin bir anlayış sağlayarak çalışma alanına katkıda bulunmaktadır.
Özet (Çeviri)
In this study, a novel implementation of a hidden botnet mechanism over networks similar to The Onion Routing (TOR) one is presented. The focus is on creating little sub networks with TOR-like structures, and hiding the existence of the botnets in the blind range of the internet. A proof of this concept's implementation and the details of the work were developed in a Linux environment. In doing so, this thesis contributes to the state-of-the-art networks by providing additional insights and a deeper understanding.