İzmir yöresinde seçilmiş bazı ürünlerde tarım sigortaları uygulamaları, sonuçları, sorunları ve çözüm yolları üzerine bir araştırma
  1. Tez No: 46799
  2. Yazar: İ.PINAR ÖZDEMİR NACAK
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. AKIN OLGUN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ziraat, Agriculture
  7. Yıl: 1995
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ege Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 96
Özet
ABSTRAKT Türkiye'de tarım sigortalan ile ilgili mevzuatın incelenip, tarım sigortalan uygulamalarının genel olarak değerlendirildiği bu çalışmada, bir yandan da tarım sigortalan uygulama! an, İzmir yöresinde seçilmiş işletmeler bazında incelenerek çeşitli sonuçlara ulaşılmıştır. Ayrıca bu çalışmada Avrupa Topluluğu ülkeleri ile gelişmiş ve azgelişmiş ülkeler de ele alınarak, bu ülkelerdeki tarım sigortalan uygulamaları incelenmiştir. ABSTRACT This study has been carried to evaluate the related laws and the agricultural insurance practices and some certain conclusions were reached by investigating the agricultural insurance practices in selected farms in İzmir region. The applications in some of the European Community countries, developed and underdeveloped countries have also been investigated in order to have an idea about the agricultural insurance practices in these countries.
Özet (Çeviri)