Türkiye'de mobil pazarın gelişiminin mobil pazarlama ve mecra tüketimlerine etkisi: Turkcell müşterileri üzerinde bir uygulama
The effect of mobile market improvement in Turkey on mobile marketing and media consumption: Turkcell customers case study
  1. Tez No: 473423
  2. Yazar: MERT ÇAVUŞ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. DİLEK SAĞLIK ÖZÇAM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Eğitimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Pazarlama Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 127
Özet
Günümüzde iletişim teknolojileri hızla gelişmektedir. Bu gelişme kişilerin internet ve Web araçlarını daha fazla kullanmasına yol açmaktadır. Mobil pazarlama, dünyada uzun süredir kullanılmasına rağmen Türkiye'de son on senedir kullanılan bir pazarlama şeklidir. Bu çalışmada, mobil pazarlama ne olduğu, pazarlama stratejisinde nasıl konumlandırıldığı ve Türkiye'de ne kadar doğru kullanıldığı sorgulanmaktadır. Bunun yanı sıra bu yeni iletişim şeklinin aşina olduğumuz mecraları nasıl bir pozisyona getirdiği de tartışılmaktadır. Mobil pazarlama, dünyada uzunca bir süredir bilinen, Türkiye'de ise sadece son zamanlarda popülerleşen bir pazarlama şekli. Ayrıca mobil pazarlamanın Türkiye'deki uygulamaları incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
Communication technologies are developing rapidly nowadays. This development raise more usage of internet and Web tools. Although the mobile marketing is used for a long time in the world in Turkey it is mentioned for ten years. In this study it is studied what is the mobile marketing, how is positioned in the marketing strategy, and in Turkey where is it.