Approximation properties of modified gamma operators
Modifiye gamma operatörlerinin yaklaşım özellikleri
  1. Tez No: 476572
  2. Yazar: HİLAL KURTOĞLU
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ALİ OLGUN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kırıkkale Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 69
Özet
Bu tez üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde tezin amacı ve kaynak özetleri hakkında bilgiler verilmiştir. İkinci bölümde tezde kullanılacak temel teoremler, tanımlar ve bazı eşitsizlikler verilmiştir. Üçüncü bölümde tezin temelini oluşturan Modifiye Gamma operatörü tanımlanmış ve operatörün yakınsaklık özellikleri ile ilgili teoremler verilmiştir. Sonunda da amaca yönelik açıklamalar yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
The thesis consists of three chapters. The aim of the study is given in the first chapter. In the second chapter, some fundamental concepts, definitions and inequalities used throughout the thesis are given. In the third chapter, Modified Gamma Operators are defined and some theorems related to approximation properties of the operators are investigated. The last section is devoted to some explanations presenting our aims.