Finansal risk yönetiminde türev araçların kullanılması ve döviz kuru riski yönetimi örneği
Use of derived vehicles in financial risk management and exchange rate risk management example
  1. Tez No: 477100
  2. Yazar: TÜLAY GÜVENÇ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. KADİR TUNA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Okan Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Muhasebe Ve Denetim Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 124
Özet
Risk, işletmeleraçısından ihtimal dahilinde görülse de ticari yaşamın vazgeçilmez bir unsurudur. Ticari işlemlerde bir işletmenin dikkat etmesi gereken en önemli unsur karşılaşabileceği riskler ve bu riskleri yönetebilme adına aldığı tedbirlerdir. Bu açıdan, işletmeler risklerle yaşamayı öğrenmeli; riskleri tanımalı ve kontrol edebilmek için uygulayacakları yöntemleri, kullanacakları türevleri önceden tespit etmelidir. Bu bağlamda, işletmeler açısından risk, ticari hayatın ayrılmaz bir parçası kabul edilir.
Özet (Çeviri)
The risk is an indispensable part of commercial life, even if it is It is a factor. The most important factor that an operator should pay attention to in commercial transactions And the measures taken to manage these risks. From this point, Businesses should learn how to deal with risks; To identify and control risks The methods they will apply, should identify their derivatives in advance. It In terms of context, the risk of business is acknowledged as an integral part of business.