Lojistik sektöründe ORAT süreci: IGA transferinde bir uygulama
  1. Tez No: 477099
  2. Yazar: KÜRŞAT KAHRAMAN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. AHMET MURAT KÖSEOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sivil Havacılık, İşletme, Civil Aviation, Business Administration
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Okan Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Lojistik Yönetimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Lojistik Yönetimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 74
Özet
Lojistik iş kolunun değişim ve gelişim gösterdiği günümüzde, yeni bir havalimanının veya terminalin başarılı bir şekilde açılması, iki önemli unsurun tamamlanmasını gerektiriyor: açılmadan önce yapılam operasyonel hazırlık ve en ince detayına kadar iyi planlanmış ve yönetilen bir geçiş aşaması. Bu çalışmada, özellikle de zamanın kısa ve kapasitenin büyük olması durumunda, yeni havalimanlarının devreye sokulmasıyla ilgili dikkat edilmesi gereken konular, dünyadaki farklı örneklerde yaşanan zorluklar ve planlama hakkında ORAT süreci kapsamında incelenmiştir. Bu yazı havalimanının geneli hakkında bilgi verdiği gibi , odaklandığı ana nokta THY Kargo bölümüdür. THY ile yapılan ortak çalışmalar neticesinde hareket planı belirlenmiştir
Özet (Çeviri)
Today, as the logistics business is changing and evolving, the successful opening of a new airport or terminal requires completion of two key elements: operational planning before construction and a well-planned and managed transition to the finest detail. This study provides information on issues to be considered about introducing new airports, difficulties in different examples in the world, and planning, especially if the time is short and the capacity is high and analysed from ORAT process content. This article shares general information on the airport with the main focus information about the THY Cargo department. The action plan has been determined in the light of the joint studies with THY