Esnaf ve sanatkârlar kredi ve kefalet kooperatiflerinden kredi kullanan müşterilerin tercihlerini etkileyen faktörler: Ankara ili, Yenimahalle-Altındağ-Çankaya (Yenişehir) ilçesinde bir uygulama
Factors affecting customers who use credit from craftsman and artisan credit and guarantee co-operation preferences: A conduction in Ankara; Yenimahalle-Altındağ-Çankaya (Yenişehir)
  1. Tez No: 479323
  2. Yazar: BİLAL MERNEKLİ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. YAŞAR KÖSE
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Türk Hava Kurumu Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 109
Özet
Bir ülke ekonomisi içinde kalkınma ve gelişme süreci kapsamında küçük esnaf ve sanatkârların önemli olduğu görülmektedir. Küçük esnaf ve sanatkârın gelişmesi ülke sanayisini de geliştirecek ve ekonominin kalkınmasına yol açacaktır. Türkiye'de bulunan küçük esnaf ve sanatkârlar faaliyetlerini devam ettirebilmeleri için devamlı krediye gereksinim duymaları söz konusudur. Sermaye yapılarındaki zayıflık sebebiyle kredi ihtiyacını duymaları aynı sebeplerden dolayı finansal piyasalardan kredi bulmakta da zorlanmaktadırlar. Böylece küçük esnaf ve sanatkârın işlerini geliştirmeleri, yeni yatırımlar yapmaları ve zayıf olan sermayelerini güçlendirmesine olanak sağlanır
Özet (Çeviri)
Within a country's economy, it is seen that small tradesmen and craftsmen are important in the development and progress processes. The development of small craftsmen and artisans will also improve the country's industry and lead to the development of the economy. In order to continue their activities for small tradesmen and craftsmen in Turkey, it is necessary to have continuous credits. With the loans provided, small tradesmen and craftsmen are able to improve their business, make new investments and strengthen their weak capital.