Kurumsal iletişim araçlarının iş tatminine etkisi: İstanbul'da medya kuruluşlarında medya çalışanları üzerine bir araştırma
Business in corporate communication tools effectiveness: Media in İstanbul a research on media workers
- Tez No: 483112
- Danışmanlar: PROF. DR. GÖNEN İLKAR DÜNDAR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2017
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Arel Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 138
Özet
Bu çalışma medya sektöründe istihdam eden medya çalışanlarının kurumsal iletişimi gerçekleştirme aşamasında faydalandığı kurumsal iletişim araçlarının iş tatminiyle arasındaki etkinin incelenmesi için gerçekleştirilmiştir. Bu amaç doğrultusunda İstanbul ilindeki kamu ve özel medya kuruluşlarında 150 kişi ile görüşülmüştür.Bunlardan 100 kişinin verileri analize tabi tutulmuştur.Veriler anket yöntemi ile elde edilmiştir. Araştırma sonucunda elde edilen veriler IBM SPSS Statistics 21.0 paket programı ile analiz edilmiştir. Araştırmada kullanılan yöntem, kolayda örnekleme yöntemi olarak tercih edilmiştir Yapılan istatistiksel analizlerin neticesinde kurumsal iletişim araçları ile iş tatmini alt boyutları arasında pozitif yönlü anlamlı bir ilişki olduğu tespit edilmiştir.
Özet (Çeviri)
This study was carried out in order to investigate the effect of the media communication between the media workers employed in the media sector and the job satisfaction of the corporate communication media. The data obtained as a result of the analysis were analyzed with the IBM SPSS Statistics 21.0 package program. The method used in the research was chosen as an easy sampling method. As a result of the statistical analyzes performed, it was found that there was a positive positive relationship between corporate communication and job satisfaction sub-dimensions.