Armutlu (Yalova) yöresinin ekonomik değeri olan mantarları
Economi̇cally valueable mushrooms of Armutlu (Yalova)
- Tez No: 487992
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. HAKAN ALLI
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Biyoloji, Botanik, Biology, Botany
- Yıl: 2018
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Biyoloji Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 118
Özet
Bu çalışmada 2010 ve 2017 yılları arasında Armutlu (Yalova) sınırları içerisindeki farklı lokalitelerden 123 makrofungus örneği toplanmıştır. Arazi ve laboratuar çalışmaları sonucunda, 6 ordo ve 16 familya içerisinde yer alan 23 tür tespit edilmiştir. Bunlardan 2'si Ascomycota, 21'i ise Basidiomycota bölümüne aittir. Tür listesi, lokaliteler, habitatlar, toplama tarihleri ve koleksiyon numaraları ile ilgili bilgilerle birlikte verilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this study totally 123 economically valuable macrofungi specimens have been collected from different localities of Armutlu (Yalova) province between 2010 and 2017. As a result of field and laboratory studies, 23 species within the 16 families and 6 orders were identified. 2 of them belong to the division Ascomycota and 21 to Basidiomycota. The species list is given with the informations on localities, habitats, collecting dates and collection numbers.