Beton atıklarının agrega olarak kullanılması ile üretilen makro lifli betonların mekanik özelliklerinin incelenmesi
Analysis of mechani̇cal speci̇fi̇cati̇ons of fibre reinforced concrete produced by construction waste being used as concrete aggregate
  1. Tez No: 492590
  2. Yazar: OSMAN AĞAOĞLU
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. SÜLEYMAN KAMİL AKIN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: KTO Karatay Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 89
Özet
Çevreye bırakılan atıkların büyük bir kısmını inşaat atıkları oluşturmaktadır. İnşaat atıklarının önemli bir kısmı ise beton atıklarından meydana gelmektedir. Beton atıklarının geri dönüşüme gönderilmesini sağlayarak hem doğanın korunmasına hem de kaynak kullanımını aza indirgeyerek kaynak kullanımı esnasında ortaya çıkan iş, zaman ve maliyet kaybının da önlenmesi amaçlanmıştır Bu çalışmada geri dönüştürülen agrega ile hazırlanan betonlara makro lif ilave ederek mekanik özellikleri incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
The wastes which is dumbed to the environment composes mostly from the waste of the constructions. The important part of the construction wastes compose from the wastes of concrete. It is aimed to decrease both sourcing and protection of the nature moreover, work, time and costs with sending the waste of concrete to recycle. In this study, the mechanical specifications of the recycled aggregate which is added fibre into it was examined.