Esnek topolojik uzaylarda ayırma aksiyomları
Separation axioms in soft topological spaces
  1. Tez No: 494769
  2. Yazar: NİLAY AKYIL
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ÇİĞDEM GÜNDÜZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kocaeli Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 66
Özet
Bu tez dört bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde esnek küme tanımı verilerek daha sonraki bölümlerde kullanılacak olan bazı temel tanım ve önermeler ele alınmıştır. İkinci bölümde esnek topolojik uzay, esnek komşuluk, esnek iç nokta ve esnek değme noktası tanımları verilmiş ve kavramlar örneklerle desteklenmiştir. Üçüncü bölümde esnek topolojik uzaylarda ayırma aksiyomları, için, tanımlanmış ve bu aksiyomların önemli özellikleri detaylı olarak araştırılmıştır. Tezin son bölümünde de sonuç ve önerilere yer verilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of four chapters. In the first chapter, definition a soft set is introduced, some basic definitions and propositions that will be used in the next chapters are considered. In the second chapter, the definitions of soft topological spaces, soft neighborhood, soft interior point and soft tangency point are given and this definitions are investigated with examples. In the third chapter, soft separation axioms in soft topological spaces, for , are defined and their important properties are investigated in detail. In the last part of thesis, results and suggestions were given.