Kent yaşamında barınma hakkı
Rights to housing
- Tez No: 495630
- Danışmanlar: PROF. DR. BETÜL ÇOTUKSÖKEN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Felsefe, Kamu Yönetimi, Philosophy, Public Administration
- Yıl: 2018
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Maltepe Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İnsan Hakları Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 86
Özet
İnsan tarihsel bir varlıktır. İnsan hakları kavramı, insanlık tarihi kadar eskidir. Bu çalışmada, insan hakları kavramı ve konut hakkı, insanın değerinin bilgisi ve sosyal devletle olan ilişkisinin ışığında ele alınacaktır. Bu çalışmanın sonunda, konut hakkı ve yurttaş hakları arasında güçlü bir ilişki olduğu da gösterilecektir.
Özet (Çeviri)
The human being is a historical entity. The concept of human rights is as old as the history of human being. In this study, the concept of human rights and right to housing will be handled in the light of the knowledge of the value of human, and relation to the social state. At the end of this study, it will be also shown that there is a strong relationship between the right to housing and the urban rights.