Batman'da bulunan sağlık işletmelerinde kurumsal itibar
Corporate reputation at the helathcare establishments in Batman
- Tez No: 504927
- Danışmanlar: PROF. DR. MURAT GÜMÜŞ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Hastaneler, Sağlık Kurumları Yönetimi, İşletme, Hospitals, Health Care Management, Business Administration
- Yıl: 2018
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Batman Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 121
Özet
Günümüzde, itibar bir kurumun genel değerlerinin toplamını teşkil eden unsurların başında gelmektedir. Mal ve hizmet üreten tüm kurum ve kuruluşlar bir itibara sahiptir. son yıllarda tüm kurumlarda olduğu gibi sağlık kurumlarında da rekabet avantajı sağlaması ve devamlılığının arz ettirilebilmesi açısından itibar alanında ciddi araştırmalar yapılmaya başlanmıştır. Bu çalışmanın amacı Batman ilinde bulunan sağlık işletmelerindeki kurumsal itibar yapısını katılımcı grupta olan hastaların demografik özelliklerine belirlemektir.
Özet (Çeviri)
Novadays, reputation is the important part of an instution's general values. All the institutions and establishments that produce and serve have values. Recently, in medical establishments like any other institutions there has been serious attempts to determine the values as they promete competetive advantages and continuity. The purpose of this research is to determine the values of the medical establishments in Batman.