Strengthening the pre-established harmony response to the epistemic challenge of evolution in non-naturalist metaethical realism
Non-naturalist metaethical realismdeki evrimin epistemikzorluklarına karşı pre-established harmony yanıtınıgüçlendirmek
  1. Tez No: 505273
  2. Yazar: SEYED ZACHARUS GUDMUNSEN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. SİMON WİGLEY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Felsefe, Philosophy
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi
  10. Enstitü: Ekonomi ve Sosyal Bilimler Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 56
Özet
Bu tez, metaethical realism'e karşı olan evrimsel“debunking”argümanlarına popüler non-naturalist bir yanıtı olan,“pre-established harmony”yanıtını özetlemektedir.“Pre-established harmony”yanıtının iki esasta başarısız olduğunu ileri sürüyorum: antroposentrik ve“question-begging”(varsayılan iddiayı ispatlanmış gibi kabul ederek çıkarımlarda bulunmak). Her iki problemin üstesinden gelebileceğimizi ve“pre-established harmony”yanıtlarının değiştirilmemiş temel özelliklerinden ayrılıp yerine“question-begging”varsayımı için bir proxy fonksiyonu varsayımı koyabileceğimizi iddia ediyorum. Kullanımı önceki“pre-established harmony”yanıtlarından daha az antroposentrik olduğu için,“The Combined Evolutionary Aim”olarak adlandırdığım bu tür bir proxy fonksiyonunu öneriyorum.
Özet (Çeviri)
This thesis outlines a popular non-naturalist response to evolutionary debunking arguments against metaethical realism: the pre-established harmony response. I argue that the pre-established harmony response is unsuccessful on two grounds: it is anthropocentric and it is question-begging. I suggest that we can overcome both problems and leave the essential features of pre-established harmony responses intact by substituting a proxy function for the question-begging assumption. I suggest one such proxy function: The Combined Evolutionary Aim; use of which brings the added benefit of being less anthropocentric than earlier pre-established harmony responses.