Fethiye ve civarı karayosun florası
  1. Tez No: 50683
  2. Yazar: KORAY ALTAN
  3. Danışmanlar: PROF.DR. AHMET YAYINTAŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Biyoloji, Biology
  7. Yıl: 1996
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ege Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 58
Özet
6. ÖZET Bu çalışmada, yılın belli periyodlannda eşit aralıklarla yapılan arazi çalışmaları sonucunda 109 karayosun örneği toplanmıştır. Örneklerin tayinleri sonucunda 15 familyaya bağlı 28 cins ve bu cinslere bağlı toplam 43 takson saptanmıştır. Bu taksonlardan ikisi Henderson'un (1961) kareteme sistemine göre C11 karesi için yeni kayıttır. Bu çalışmada aynca, örnekler tayin edilirken, bitkilerin tayinleri sırasında izlenen özelliklerinin yanısıra, gözlenme olasılığı yüksek olan diğer özellikler de belirtilmiştir. 59
Özet (Çeviri)
7. SUMMARY In this study, at the end of the investigation in range that occured in the same periods of the year, 109 Bryophyte samples were collected. At the end of fixation of samples, 43 taxa belonging to 23 genera which belongs to 15 families were identified. Two of those were given as new records for square C11 according to Henderson (1961) grid system. On the other hand, in the process of fixation of Bryophte samples, some features of Bryophte that might highly be observed were given beside the others that have been seen. 60