Bayburt Üniversitesi öğrencilerinin süt ve süt ürünleri tüketim alışkanlıklarının belirlenmesi
Determination of consumption habits of milk and dairy products of Bayburt University students
  1. Tez No: 507305
  2. Yazar: NURSEDA KURTOĞLU
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. AYLA ARSLANER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Gıda Mühendisliği, Food Engineering
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Bayburt Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Gıda Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 94
Özet
Bu çalışma kapsamında, Bayburt Üniversitesi öğrencilerinin süt ve süt ürünleri tüketim alışkanlıklarını belirlemek amacıyla dört farklı fakülteden (Mühendislik Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi ve Eğitim Fakültesi) tesadüfi olarak seçilen 410 kişilik öğrenci grubuna 35 sorudan oluşan anket uygulanmıştır. Araştırmaya katılan bireyler fakültelerin son sınıf öğrencileri olup anket sonucunda elde edilen veriler; genel olarak, fakülte ve cinsiyet şeklinde gruplara ayrılmış olarak tablolar halinde verilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this study, a questionnaire consisting of 35 questions was applied to 410 students randomly selected from four different faculties (Engineering Faculty, Faculty of Theology, Faculty of Economics and Administrative Sciences and Faculty of Education) of Bayburt University in order to determine consumption habits of milk and dairy products. Individuals participating in the study were selected from senior students of the faculties. The results obtained from the questionnaire were statistically analyzed on the basis of faculty and sex change.