Web-tabanlı bir taşımacılık bilgi sistemi geliştirilmesi
Developing a web-based transportation information system
  1. Tez No: 508191
  2. Yazar: ILKIN MAMMADZADA
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. İLKER KOCABAŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgi ve Belge Yönetimi, Information and Records Management
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ege Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Uluslararası Bilgisayar Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Bilgi Teknolojileri Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 70
Özet
Bu projede taşımacılık şirketleri için web-tabanlı bir bilgi sistemi geliştirilmiştir. Geliştirilen bilgi sisteminde mevcut durumda olan eksikler, eklenebilecek özellikler araştırılarak gereksinim olarak belirlenmiştir. Belirlenen gereksinimlere göre proje adım-adım geliştirilmiştir. Proje kapsamında veri tabanının oluşturulması ve yazılımın gerçekleştirilmesi anlatılmıştır. Geliştirdiğimiz proje son aşamada test edilmiştir. Ayrıca test sonucu elde edilen raporların kontrolü yapılmıştır
Özet (Çeviri)
A web-based information system for transportation companies was developed in this project .Current disadvantages,updatable specifications were researched and noted as requirement in developed information system . The project was developed step-by-step as per determined requirements .Creating the database and implementation of software were described in a frame of this project. The developed project has been tested on the last stage. Additionally the result reports were checked