Bazı monoton ayırma aksiyomları
Some monotone seperation axioms
  1. Tez No: 514155
  2. Yazar: GÖZDE HİMMETOĞLU ERGÜN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ÇETİN VURAL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 79
Özet
Monoton normal uzaylar doğrusal sıralı topolojik uzayların bir genelleştirilmesidir. Bu çalışmada monoton normal ve monoton Hausdorff uzayların bazı özellikleri incelenmiştir. Ayrıca, bu uzaylar arasındaki ilişkiler incelenmiştir. İlaveten M1, M2, M3 uzaylar ve bu uzayların yerel versiyonu olan m1, m2, m3 uzaylar incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
Monotone normal spaces are a generalization of the linear ordered topological spaces. In this study, some properties of monotone normal and monotone Hausdorff spaces are examined. Also, we investigated the relations between these spaces. In addition, M1, M2, M3 spaces and the m1, m2, m3 spaces which are the local versions of these spaces are examined.