Katılım bankacılığı ve Sukuk: Türkiye'de yapılmış olan Sukuk ihraçları
Participation banking and Sukuk: Sukuk issues in the Turkey
  1. Tez No: 516374
  2. Yazar: MEHMET KÖMÜRCÜ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. YUSUF TUNA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bankacılık, Banking
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Ticaret Üniversitesi
  10. Enstitü: Finans Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Finans Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 67
Özet
Yıllardır hayatımızda olan, bazılarımızın yadırgadığı bazılarımızın inanmadığı bazılarımızınsa inancı itibarı ile hayatında yer alan Katılım Bankacılığı ürünlerinden Sukuku inceleyeceğiz. Çalışmanın amacı ekonomik hayatta giderek artan yeri ile katılım bankacılığını inceleyip sukuk ihraçlarının ekonomiler içindeki paylarını ve de katkılarını irdelemektedir. Katılım Bankacılığının tarihi ve tanımı ile başlayıp, kısaca ürünleri tanıtılacaktır. Netice olarak da Sukuk ürünü tanımlanıp Türkiye'de yapılan ihraçları incelenecektir.
Özet (Çeviri)
We will examine Sukuk from the Participation Banking products that are included in our life. The purpose of the study is to examine the participation banking and the share of sukuk issues in the economies with its increasing place in economic life. We will start with the date and description of the Participation banking and briefly introduce the products. As a result, the product can be defined and will be examined Sukuk issuances made in Turkey.