İslamı bankalarda yatırım sözleşmelerinin şer'i kontrolleri
الضوابط الشرعية لعقود الاستثمار في البنوك الإسلامية
- Tez No: 519902
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MOHAMED ADNAN DARWİCH
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bankacılık, Banking
- Yıl: 2018
- Dil: Arapça
- Üniversite: İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İslam İktisadı ve Hukuku Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: İslam İktisadı ve Hukuku Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 117
Özet
Araştırma için Şeriatın yatırım anlaşmaları, İslam bankaları; araştırma özellikleri önemli açıklama bakın, en önemli kriter denetimleri kılavuzu davranışı İslam yatırımcı uygun aslında, İslam, ayırma kavramı, yatırım ve dünya değerleri ve ilkeleri elde etmek amacıyla, sokak bilge yatırım süreci böylece genel refah, bireysel ve topluluk ve sosyal ve ekonomik büyüme ve istikrar, Ve zorluklar ve riskler karşısında, FSA ve mekanizması, İslami bankalar ve arama bir demet bulgular ve öneriler.
Özet (Çeviri)
Research to study Sharia for investment contracts in Islamic banks; research highlights highlights see statement of the most important criteria The controls that guide behavior of Islamic investor that confirms the fact that Islam is not separating the concept of investment and world values and principles in order to achieve the purposes of street wise investment process Thus the overall welfare of the individual and the community and achieve social and economic growth and stability, And know the challenges and risks facing the FSA and mechanism work in Islamic banks, and search over a bunch of findings and recommendations.