CTP çubuklar içinde sp3 kimya yapısındaki plastik modellerin kullanılmasıyla konstrüksiyon imalatı ve otomabil gölgeliği
Construction and automobile shade by using plastic models of sp3 chemistry CTP bars
  1. Tez No: 520770
  2. Yazar: HASAN CAN METE
  3. Danışmanlar: PROF. YAHYA GÜZEL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Kimya, Chemistry
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Erciyes Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Kimya Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 40
Özet
'Otomobil gölgesi', tamamen plastik malzemeler kullanılarak bir veya daha fazla otomobiller için tasarlanmıştır. Yarım daire Kemer (YK) yapısı, ana yük taşıyıcı iskelet şeklinde kurulmuştur. Bu yapının gereği boydan boya yek pare olarak kendi kendisini destekleyecek karakterde olup iki eksen boyunca değişmektedir. Hiçbir bağlantı elemanı veya herhangi bir destek kirişe ihtiyaç duymaz. Uzay çatı sistemindeki destek yapısı, bu YK'ların birden çok sayıda art arda sıralanmasıyla oluşturulmuştur. Kolonsuz şekilde geniş bir alanı örtebilen bu uzay çatı sistemlerinin plastik malzemeyle üretimi, önemli bir yerleşim imkânı sunmaktadır. Bu çalışmada, uzay kafes sistemlerinde geniş ve uygun yükseklikte plastik yapıların her zaman kullanılabilir bölge haline getirilmesi amaçlanmıştır.
Özet (Çeviri)
The 'car shadow' is desig ned f or one or more automobiles using completely plastic materials. Half-circlearch (YK) structure is built as a main loadcarrier. This structure is a character that will supportit self from the stand pointand is generally curved. Dueto the structure belt beam, it does not need any support, connecting element orsupportingbeam. The supports tructure in the spacecage system is formed by these quential arrangement of these YKs. Production of these space cage system susing plastics material, which can cover a large are a without support, offers an important settlement possibility. It is aimed in this study that all of the plastic building with wideand suitableheight in the spacecage systems is always made usable zone.