Türkiye'de gayrimenkul yatırımları ile getirileri arasındaki ilişkinin analizi
Analysis of the relationship between real estate investments and their returns in Turkey
- Tez No: 525463
- Danışmanlar: DOÇ. DR. SELMAN YILMAZ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Ekonomi, Economics
- Yıl: 2018
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 128
Özet
Gayrimenkul ekonomisi, Türkiye ekonomisinin özellikle son 10 yılda yaratmış olduğu ticari hacim sebebiyle, dinamik bir sektörü haline gelmiş olup, ülkenin ekonomik anlamdaki hacmine katkı sağlayan, temel bir belirleyici olmuştur. Özellikle Kentsel Dönüşüm çalışmaları ile sektörde oluşan yatırım ve getiri oranları ile birçok dolaylı sektöründe işlevselliğini arttırmaya yarar sağlamıştır. İşte bu çalışma ülke ekonomisine yön veren gayrimenkul sektörünün yatırımcı gözüyle yatırım ve getiri oranlarını analiz etmeye çalışmıştır.
Özet (Çeviri)
The economy of real estate becomes a dynamic industry because of the trade volume which is created by Turkish economy in last ten years. Real estate economy is a fundamental determinant which contributes the economical volume of the country. Especially, the ratio between investments and returns of urban transformations benefits to increase functionality of indirect sectors too. This study has tried to analyze the investment and return ratios of the real estate sector, which gives direction to the country's economy with the perspective of investor.