Liderlik sorununun Somali'deki siyasi çatışmalara etkisi
Leadership challenges and its influence on Somali political conflict
- Tez No: 526325
- Danışmanlar: DOÇ. DR. TUNCAY ÖNDER
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Siyasal Bilimler, Political Science
- Yıl: 2018
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 85
Özet
Bu çalışmanın amacı, politik çatışmaların tarihini, liderlikle ilgili güçlükleri ve bu güçlüklerin Somali toplumu üzerindeki etkilerini keşfetmektir. Veri toplama amacı doğrultusunda muhtelif internet sitelerindeki arşive ait veriler, akademi kaynaklı makale ve kitaplar toplanabilir. Araştırmanın genel yapısı niteliksel bir temele sahip olabilir. Toplanan verilerin analizi için sabit kıyaslamalı analiz gerçekleştirilebilir, bu analize temellendirilmiş teori eşlik edebilir. Çalışmanın amacı, ülkedeki mevcut çatışma durumuna yönelik uygun çözümler bulup bu çatışmaları en asgari düzeye çekebilmektir.
Özet (Çeviri)
The current study intends to explore the history of the political conflicts, leadership challenges and their influence on the society of Somalia. For the purpose of data collection, archival data from various websites, scholarly articles and books would be gathered and the research design would be qualitative. In order to analyze the collected data, the use of constant comparative analysis would be used along with the grounded theory. The aim of the study is to try to devise some suitable solutions for the current state of conflict within the country in order to try to minimize it.