Büyük Yalnızlık
Great Loneliness
  1. Tez No: 526964
  2. Yazar: SERDAR ONUR KOLUKISA
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ CENGİZ ASİLTÜRK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sahne ve Görüntü Sanatları, Performing and Visual Arts
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
  12. Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 44
Özet
Fikret, filmde adı anılmayan yitik bir kente gelir. Bir kafeteryanın bahçesinde bir süre dinlenmek ister. Sabahın erken saatleridir. Kafeteryanın bahçesinde kimseler yoktur. Biraz sonra genç bir kadın (canan) karşı tarafa gelir ve kemanını çantasından çıkartıp hazırlık yapar. Fikret sigara çıkartıp yakar. Bu süreçte kadın yok olmuştur. Ruhsal olarak normal olmadığı her halinden anlaşılabilen Fikret, sokaklarda keman çalan Canan'ı arar, bulur. Kör bir akordeoncu ve arkadaşlarıyla karşılaşır. Kör akordeoncu ve arkadaşları Canan'ı da alıp dünya seyahatlerine devam edeceklerini konuşurlar. Fikret, kaldığı otelinde, bir gece birlikte olduğu kemancı Canan'ın uyarılarına karşın ona âşık olur. Canan için bu ilişki bir gecelik bir şeydir. Fikret ise o ilişkilerini sürdürmek istemektedir. Hastalıklı kıskançlığın pençesinde kıvranan Fikret kendini otelde elinde bıçak ve akordeoncuyu otel odasında öldürmüş olarak bulur.
Özet (Çeviri)
Fikret comes to a lost city in the film. He wants to rest for a while in the garden of a cafeteria. It's early in the morning. There is no one in the cafeteria's garden. A little later, a young woman (cannon) comes to the other side and takes her fang out of her bag and prepares it. Fikret takes out the cigarette and burns it. In this process the woman has disappeared. Fikret, who can be understood as anything that is not spiritually normal, finds Canan, who plays the violin on the streets. He meets a blind accordioner and his friends. The blind accordion and his friends will also take Canan and talk about going on their journey around the world. Fikret falls in love with the violinist Canan's warnings that he was at his hotel overnight. For Canan, this relationship is one night thing. Fikret wants to maintain those relations. Fickret, who writhes on the penis of his ill-tempered jealousy, finds himself kneeling at the hotel with his knife and accordion in the hotel room.