The analysis of Morgan Llywelyn's The Elements from the perspective of new materialism(s)
Yeni maddecilik açısından Morgan Llywelyn'in The Elementals adlı eseri
- Tez No: 528214
- Danışmanlar: PROF. DR. MUKADDER ERKAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İngiliz Dili ve Edebiyatı, English Linguistics and Literature
- Yıl: 2018
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Atatürk Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İngiliz Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 130
Özet
Bu tezde İrlandalı yazar Morgan Llywelyn'in The Elementals adlı eseri yeni maddecilik açısından incelemeye tabi tutulacaktır. Öncelikle yeni maddecilik hakkında bilgi verilerek yeni maddecilik alanına giriş yapılacaktır ve sonrasında yeni maddecilik detaylı bir şekilde açıklanacaktır. Son olarak da Morgan Llywelyn'in The Elementals adlı eseri yeni maddecilik açısından detaylıca incelenecektir. Bu tezle yeni maddecilik alanında teorik bilgi sahibi olmak ve bu bilgiyi İrlandalı bir yazar olan Morgan Llywelyn'in bu alana uygun olan adı geçen eserinde uygulamak amaçlanmaktadır.
Özet (Çeviri)
In this thesis, Irish author Morgan Llywelyn's work, The Elementals, is going to be analyzed in terms of new materialism. Firstly, information about new materialism is going to be given, and thus, the area of new materialism is going to be delved into. Later, New materialism is going to be explained in detail. Lastly, Morgan Llywelyn's book, The Elementals, is going to be discussed in detail from the perspective of new materialism. The aim of this thesis is to gather theoretical information about new materialism and apply it to Morgan Llywelyn's book mentioned above which suits to this area.