Bir güvenlik sorunu bağlamında polis yolsuzlukları ve yolsuzlukların önlenmesi: Birleşik Arap Emirlikleri örneği
Police corruption and deterrence under security problemsexample: United Arab Emirates
  1. Tez No: 528264
  2. Yazar: MUBARAK SLAYEM DARBOUH SLAYEM ALAMERI
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. HÜSEYİN ARSLAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Kamu Yönetimi, Public Administration
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Polis Akademisi
  10. Enstitü: Güvenlik Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Güvenlik Stratejileri ve Yönetimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 120
Özet
Polis teşkilatlarındaki yolsuzluklar birçok ülkede var olan bir gerçekliktir. Bu durum, polislerin varlığıyla birlikte var olan eski bir olgudur. Rolleri, toplumdaki yolsuzlukla mücadele etmek olmasına rağmen, yolsuzluğa karışan polislerin durumu bunun tam aksidir. BAE Hükümeti'nin yolsuzluk ve polis yolsuzluğu konularında birçok ülkeyle iş birliği yaptığı ve Polis Teşkilatı içerisindeki güvenlik dayanaklarını korumak için büyük çaba harcadığı bilinmektedir. Bu çalışmamızda, ilk olarak yolsuzluğun tanımı üzerinde durulmakta ve bundan hareketle Almanya ve Hong Kong'da gerçekleştirilen yolsuzlukla mücadele yöntemleri incelenmektedir. Daha sonra BAE İçişleri Bakanlığı ve Polis Teşkilatı hakkında bilgiler aktarılmakta ve bu teşkilatlar içerisinde bulunan yolsuzlukla mücadelede yetkili olan birimler ve bu birimlerin yolsuzlukla mücadele yöntemleri üzerinde durulmaktadır. Ayrıca yolsuzlukla ve özellikle de polis yolsuzluğuyla mücadele hususunda hangi önlemlerin alınması gerektiği konusunda görüşler öne sürülmektedir.
Özet (Çeviri)
Corruption in the Police Service is a fact that exists in many countries. This is an old phenomenon that exists with the existence of police officers who do not have any value to ensure they are connected to the police force. Despite their involvement Against corruption in society, they have been in a state of contradiction, since this corruption has been in a position to represent supporters of every field.The United Arab Emirates government has made great strides in struggling with this issue by giving shoulder to shoulders with many world governments and in protecting the security of the Police Service.In this work, firstly we reviewed definition of corruption and the methods of fighting corruption in Germany and Hong Kong.In addition, the investigator obtained various information about the opposition work done by the police organization and the ministry of the interior ministry in his country on behalf of this corruption.Researcher also submit some measures and proposals to struggle against police corruption.