Türkiye'de bayan giyiminde marka ve tasarım
Brand and design in Turkey women in clothing
  1. Tez No: 532526
  2. Yazar: ZEHRA KÖSELİÖREN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. FATMA ENGİN ALPAT
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Giyim Endüstrisi, Tekstil ve Tekstil Mühendisliği, Clothing Industry, Textile and Textile Engineering
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Tekstil ve Moda Tasarımı Ana Sanat Dalı
  12. Bilim Dalı: Tekstil ve Moda Tasarımı Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 112
Özet
Bayanlar için güzel giyinerek görsel açıdan çekici görünmek arzu edilen bir durumdur. Fakat güzel görünme sürecinde bayanlar satın aldıkları hazır giyim markalarına güvenmek isterler. Farklı bir ifadeyle bayan hazır giyim üreten bir markanın tüketicilerine iyi ve güzel görüneceklerine dair bir takım vaatler vermesi gerekmektedir. Bu noktada bayan hazır giyim sektöründe tasarımın gerekliliği ve önemi öne çıkmaktadır. Bu tez bayan hazır giyim sektöründe markalaşmak yolunda tasarımcıların sağladığı katkıları ortaya koymak amacıyla yazılmıştır.
Özet (Çeviri)
Ladies dressed in a nice visually appealing look is desirable. However, the ladies look beautiful in the process of buying clothing brands want to rely on. In other words women's ready to wear brand that produces some of the promises that they appear to give consumers should be well and good. At this point, the necessity and importance of women in the garment industry excels in design. This thesis is the way of women's ready-made clothing industry, branding is meant to demonstrate the contributions of designers.