The factors of the success of The Simpsons in focus on music
Müzik odağında Simpsonların başarı faktörleri
  1. Tez No: 533712
  2. Yazar: FAISAL ALDEEB
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. İSMAİL OKAY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Güzel Sanatlar, Fine Arts
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Yaşar Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sanat Bilimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Sanat ve Tasarım Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 97
Özet
Dünyada yapılmış çok sayıda iki boyutlu animasyon vardır.Fakat bunlardan bazıları başarılı bazıları ise değildir. Başarılı olanların içinden ise bazıları diğerlerinden başarılıdır. Bu gösterinin başarının arkasındaki hassas ve can alıcı etkenler şu şekilde sıralanabilir: gösterinin içeriği, hedef kitle, metin yazma, seslendirme, animasyon tarzı ve son ve en önemli olarakta müzik. Profesyonel yada amatör animatörlerin en iyi 2 boyutlu animasyon sonucunu alması için bu faktörler hakkında çok bilgili olması hayati önem taşımnaktadır. Bu tezde sırasıyla ele alınan sayısız başarı faktörü okuyanlar için çok faydalı olacaktır. Bu tez mümkün olduğunca çok çalışma ve araştırma işe desteklenecek ve genelde özele doğru ilerleyecektir.
Özet (Çeviri)
There are numerous amounts of 20-animated shows that are being created around the world. Yet, some are successful and some are not. And in the category of successful ones, some are more successful than the others. There are sensitive and vital factors behind the success rate of each of those shows that can be briefed into: the moral of the show, the target audience, script writing , voice acting, animation style and last but not least, the music which is of the main focus. It is of vital importance for the professional or amateur animators to be knowledgeable of the factors that are to be mastered in order to achieve the best final outcome of a 20-animated cartoon show. Those numerous amounts of success factors will be discussed in ordered details throughout this thesis in order to reach a final conclusion that will be beneficial for those who read it. This thesis will be executed and supported with as most studies and researches as possible. And will be organized in a general -to-specific progression.