Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında abonelik sözleşmeleri
Subscription contracts under The Law on Consumer Protection
  1. Tez No: 537197
  2. Yazar: MUSA KAMA
  3. Danışmanlar: PROF. DR. MEHMET SERKAN ERGÜNE
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Hukuk, Law
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Özel Hukuk Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 118
Özet
Tezimizde 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında düzenlenen abonelik sözleşmeleri incelenmiştir. Tezimiz dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde abonelik sözleşmelerinin tanımı yapılmış, tarafları ve unsurları incelenmiştir. İkinci bölümde abonelik sözleşmesinin hukuki niteliği tespit edilmiş, özellikleri ve türleri incelenmiştir. Üçüncü bölümde abonelik sözleşmesinin taraflarının hak ve yükümlülükleri incelenmiştir. Son bölümde ise abonelik sözleşmesinin sona erme halleri incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
In this thesis, subscription contracts have been studied which are regulated under Law on Consumer Protection numbered 6502. This thesis consists of four chapters. In the first chapter, definitions of subscription agreements are made, its parties and elements are examined. In the second chapter, legal nature of subscription contracts is determined, its characteristics and categories are examined. In the third chapter, rights and obligations of subscription agreements are examined. In the last chapter, termination of contract is examined.