Sayısal takograflar için mobil veri indirme
Mobile data downloading for digital tachographs
- Tez No: 537378
- Danışmanlar: PROF. DR. SARP ERTÜRK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Computer Engineering and Computer Science and Control, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 2018
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Kocaeli Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 75
Özet
Bu çalışmada sayısal takograflar için hızlı ve yerinde veri indirme, görüntüleme ve analiz imkanı sağlayan veri indirme yazılımı geliştirilmiştir. Geliştirilen yazılım Android işletim sistemli cihazlar üzerinde çalıştırılarak mobil hale getirilmiştir. Bu uygulama sayesinde, sayısal takograf verilerini ve/veya sürücü kartı verilerini indirip bu verileri anında ve herhangi bir harici teçhizata ihtiyaç duymadan çözümleyip analizine imkan sağlamak mümkündür. Böylelikle, normal şartlarda yapılan veri indirmelere oranla zaman, hız ve kullanım kolaylığı ile büyük bir fark meydana gelecektir.
Özet (Çeviri)
In this study, data downloading software for digital tachographs that provides quick download, data analysis and data displaying has been developed. By adaptingon Android operating system, the software is made mobile. Downloading of digital tachograph data and/or driver card data and data analysis without any external equipment is possible with this application. Thus, the big differences like time saving, speed and easy of use will be seen when compared mobile downloading to other classic data downloading systems.