Leo Brouwer'in müzikal ve teknik açıdan 20. y.y gitar edebiyatına katkısı ve Elegio de La Danza eserinin analizi
Leo Brouwer's musical and technical aspects to the 20th century guitar literatur and the analyses of Elegio de La Danza
  1. Tez No: 538154
  2. Yazar: DESTİNE TALU
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ DİLARA GÖZDE ARAZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Müzik, Music
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Müzik Ana Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 95
Özet
Bu çalışmada 20. yy gitar repertuarının önemli bestecilerinden biri olan Loe Brouwer'in müzik anlayışı ve Elegio de la Danza eserinin analizi yer almaktadır. İlk bölümde 20. yyın ilk yarısında klasik gitar müziği, ikinci bölümde Leo Brouwer'in yaşamı ve müzikal anlayışı yer almaktadır. Üçüncü ve son bölümde ise iki bölümden oluşan Elegio de la Danza eserinin ayrıntılı bir analizi yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
This study includes the musical reseption of Loe Brouwer, one of the most important composers of the 20th century. and the analysis of his Composition called El De Cameron Negro. Classical Guitar Music In The Fisrt Half of 20th Century is taken place in the first section and Life of Leo Brouwer and his musical understanding is mentioned in the second section. The last and third section is about the briefly analyse of Elegio de la Danza.