Kent markalaşması kapsamında Adana kenti ile ilgili algıların belirlenmesine yönelik bir araştırma
A research on the determination of the perceptions of the city of Adana for the city branding
- Tez No: 541502
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ PERİHAN ŞIKER
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2019
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 120
Özet
Marka kent olma ve yaşanılan kenti marka kent olarak tanıtabilme, kentin yerli ve yabancı yatırımcılar tarafından pek çok yönden desteklenmesine ön ayak olmaktadır. Bu bağlamda, coğrafi bir alan incelemesi ve yerlerin marka kent olabilmesi doğrultusunda yapılmış olan bu çalışmada, Adana kentinin sahip olduğu turizm potansiyeli önceliği ile ele alınmış, Adana'da ikamet eden ve Adana'ya turistik amaçlı gelen iki ayrı grubun kent hakkındaki düşünceleri incelenerek Adana kentinin marka kent olabilmesi için izleyebileceği adımlarla çok yönlü bir inceleme ortaya çıkarılmıştır.
Özet (Çeviri)
Being a brand city and being able to introduce the city as a brand city lead the city to be supported in many ways by domestic and foreign investors. In this context, a geographic study of the area and the location of the city as a brand city, this study was carried out with the priority of the tourism potential of the city of Adana. a multi-faceted study was carried out with the steps it could take to make it a brand city.