Differences between nutritional knowledge and dietary habits of students in Faculty of Health Sciences and other university students
Sağlık Bilimleri Fakültesi ve diğer fakültelerde okuyan üniversite öğrencilerinin beslenme alışkanlıkları ve beslenme bilgi düzeyleri arasındaki farklar
  1. Tez No: 549289
  2. Yazar: ALİ EMRECAN ATA
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ HÜLYA DEMİR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Beslenme ve Diyetetik, Nutrition and Dietetics
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Yeditepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Beslenme ve Diyetetik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 88
Özet
Sağlık bilimleri fakültesi öğrencilerinin aldığı beslenme dersinin beslenme alışkanlıkları ve beslenme bilgi düzeylerine etkisini incelemeyi amaçlayan bu araştırma Şubat-Mart 2019 tarihleri arasında toplam 348 Amasya Üniversitesi (183 Eğitim Fakültesi, 165 Sağlık Bilimleri Fakültesi) öğrencisi üzerinde uygulanmıştır. Katılımcıların kişisel özellikleri, beslenme alışkanlıkları ve beslenme bilgi düzeyleri uygulanan anket formu ile belirlenmiştir. İstatistiksel analizler SPSS 22.0 programı aracılığı ile yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
This study dwells on examining the effect of nutrition course on nutritional knowledge levels and dietary habits of students in Faculty of Health Sciences and other university students. A total of 348 students from Amasya University (183 Faculty of Education, 165 Faculty of Health Sciences) were recruited between February and March, 2019. The data on demographic characteristics of the participants as well as their dietary habits and nutritional knowledge levels were obtained through survey forms. The statistical analyses were performed using SPSS 22.0 software.