Serbest muhasebeci mali müşavirlerin sosyal medya kullanımlarının zaman yönetimlerine etkisi
Effects of social media habits on the time management of independent accountant and financial advisors
- Tez No: 549407
 - Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ YILMAZ BAYAR
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: İşletme, Business Administration
 - Yıl: 2019
 - Dil: Türkçe
 - Üniversite: Avrasya Üniversitesi
 - Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
 - Bilim Dalı: Muhasebe Denetimi Bilim Dalı
 - Sayfa Sayısı: 113
Özet
Bu çalışmada Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlerin sosyal medya kullanımlarının zaman yönetimlerine etkisi araştırılmak istenmiştir. Öncelikle sosyal medya ve zaman yönetimiyle ilgili literatür araştırması yapılmıştır. Buradan elde edilen bilgilerle, çalışmanın kavramsal çerçevesi oluşturulmuştur. Tezin araştırma kısmında kullanılmak istenen anket formu için, 2018 yılında Y. Bayar ve A. Ünlü' nün güvenirliliğini test etmiş oldukları ve geliştirmiş oldukları, anket formu kullanılmıştır. Hedef kitle olarak, tezin konusuyla paralel olarak, Trabzon Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasına kayıtlı üyeler seçilmiştir. Uygulanan anket formu için, SPSS 25 Programı ve Açıklayıcı Faktör Analizi kullanılmış ve değerlendirme sonucu ortaya konmuştur.
Özet (Çeviri)
Firstly, a literature survey on social media and time management was conducted. The conceptual framework of the study was established with the information obtained from this study. The questionnaire form was used in 2018 for which they tested and developed the reliability of Y.Bayar and A.Ünlü. In parallel with the subject of the thesis, members registered in the Chamber of Certified Public Accountants of Trabzon were selected as the target audience. SPSS 25 Program and Explanatory Factor Analysis were used for the questionnaire.